Pasowanie na przedszkolaka

Zgodnie z tradycją  szkoły w miesiącu październiku odbyła się uroczystość dla grup przedszkolnych „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci z grupy „Biedronki”, „Motylki” i „Gepardy” przygotowane przez panie Justynę Paterek, Dorotę Gronczewską i Violettę Kubicką zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne i recytatorskie,  zdobyte podczas krótkiego pobytu w przedszkolu.

img_7664

Panią kierownik Krystynę Nowak poproszono, by ołówkiem dokonała uroczystego pasowania. Dzieci  złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą grzeczne i uśmiechnięte. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i książeczki. Rodzice również złożyli uroczyste ślubowanie wobec dzieci, że zawsze będą je kochać i wspierać w każdym działaniu.

Najstarsze grupy ,,Motylki” i „Gepardy” w indiańskich kolorowych strojach przedstawiły inscenizację o „Indianinie  Dżentelmenie” oraz wspólnie wykonany portret Indianina, tipi oraz totem. Był to efekt pracy wokół bloku tematycznego „Bawimy się w Indian”.

Na koniec zaproszono rodziców i dzieci do wspólnej zabawy z krzesełkami była to opowieść o plemieniu „Taka- Tuka”. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się refleksem i szybką reakcją na sygnał. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich. Mamy spisały się na medal upiekły pyszne ciasto, które szybko zniknęło z talerzy.

Kubicka, D. Gronczewska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: