WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

WIECZORNICA Z OKAZJI 97. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Herb-i-godło-Polski

,,Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” Pod takim hasłem odbyła się 11 listopada 2015r w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Turwi uroczystość środowiskowa, poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz kolejny uroczystość tą zorganizowano wspólnie z klubem seniora ,,Złota Jesień” z Turwi. Przy kawie, herbacie i pysznych ciasteczkach (upieczonych przez rodziców i panie z klubu seniora) świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Na początku uroczystości, pani kierownik Krystyna Nowak powitała zgromadzonych gości: księdza proboszcza Krzysztofa Pustkowiaka, inspektora ds. obronnych i obrony cywilnej w urzędzie Gminy Kościan panią Bożenę Szczawik-Musiał, oraz radnego wsi Turew, pana Tomasza Klema.

Trudna historia naszych dziejów walki o niepodległość, została opowiedziana w formie reportażu telewizyjnego przygotowanego przez obecnych uczniów naszej szkoły oraz jej absolwentów, pod kierunkiem pani Violetty Kubickiej i Beaty Matyjaszczyk. Do spektaklu wykorzystano wzruszające wiersze i piosenki patriotyczne. W trakcie przedstawienia wszyscy odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
W drugiej części przedstawienia wystąpili w pięknych mundurach, seniorki i seniorzy z klubu ,,Złota Jesień”. W części artystycznej pod kierunkiem pani Janiny Wesołek, przypomnieli nam wiele pieśni i piosenek patriotycznych. W trakcie występów nasi seniorzy zademonstrowali popis musztry, który cieszył się dużym uznaniem i został nagrodzony wielkimi brawami Na akordeonie przygrywał pan Dominik Matelski. Po występach pani kierownik i przewodnicząca klubu, oraz radny wsi p. Tomasz Klem w serdecznych słowach podziękowali młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie tak pięknej i wzruszającej uroczystości. Pieśni patriotyczne, dekoracje, blask zapalonych zniczy, brzozowe krzyże, przywołały wspomnienia o naszych przodkach, którzy oddali życie w walce o wolność i niepodległość naszego kraju.

Olena Kalemba

DSC07069 (800x600)

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH Z ELEMENTAMI MUSZTRY PRZYGOTOWANY PRZEZ PANIE Z „KLUBU SENIORA” W TURWI

     

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: