Nauka i zabawa w Deli Parku

Interaktywna sala zabaw to miejsce, gdzie trafiliśmy najpierw, a pojechaliśmy tam w ramach wycieczki. Pogoda była trochę niepewna, więc na początek było to świetne miejsce do rozruszania się i wyładowania energii.

IMG_2225Uczestniczyliśmy w warsztatach dydaktycznych o tematyce przyrodniczej i geograficznej. Obejrzeliśmy najsłynniejsze i najciekawsze budowle świata, a opowiadała nam o nich pani przewodnik. W krótkim czasie przemieściliśmy się do dalekiego Peru, Indii, Nowego Yorku, Londynu… i chłonęliśmy historię powstania tych niezwykłych miejsc. W Mini Zoo na terenie DELI Parku udało nam się zobaczyć zwierzęta domowe, ale także alpaki, kangurki, pawie, żurawie i jaki. Oprócz żywych zwierząt mogliśmy poznać ekspozycję wielkich modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem oraz modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej. Po takim nadmiarze wiadomości i wrażeń miło było ochłonąć przy pysznym obiedzie.

IMG_2255-001

Na  zewnętrznym placu zabaw do naszej dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie i różne tory przeszkód. Ale największe wrażenie zrobiła na nas Podniebna Eko-Wioska  jedyna taka w Polsce.  To 250 m tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty, tajemnicze przejścia i znów całe mnóstwo ciekawostek i informacji.

IMG_2247

Na koniec obejrzeliśmy prezentację o różnych ekosystemach, a na utrwalenie zajęć  wykonywaliśmy za pomocą stempli linijki-zakładki umieszczając w odpowiednich ekosystemach ich przedstawicieli, np. dzięcioła, biedronkę, zająca itp. Wycieczka była bardzo ciekawa. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę z nauką!

kn

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: