Święto Patrona Szkoły

 

182px-Dezydery_ChłapowskiGen. Dezydery Chłapowski

W piątek 22 maja obchodziliśmy 227 rocznicę urodzin Dezyderego  Chłapowskiego, patrona naszej szkoły, wybitnego Wielkopolanina, żołnierza napoleońskiego, uczestnika powstania listopadowego, a także kreatora nowoczesnego rolnictwa.

Po przerwie śniadaniowej, podczas krótkiego apelu pani kierownik Krystyna Nowak przypomniała nam niektóre ciekawostki dotyczące życia i działalności tego wybitnego Polaka, a także historii powstania naszego hymnu szkolnego. Mogliśmy także podziwiać przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziny prace plastyczne przedstawiające życie i działalność Dezyderego Chłapowskiego.

Następnie poszliśmy do parku, aby zwiedzać nasz turewski pałac, dawną siedzibę rodu Chłapowskich. Po pałacu oprowadzał nas i ciekawie opowiadał o naszym patronie pan dr Zdzisław Bernacki. Chociaż mieszkamy w Turwi i jej okolicach, to niektórzy z nas pałac zwiedzali dopiero pierwszy raz. Ponieważ pogoda tego dnia była przepiękna, po zwiedzeniu pałacu poszliśmy  na spacer do parku, by podziwiać jego uroki i odwiedzić „Dezyderego” i „Antoninę”, czyli najstarsze i najpotężniejsze dęby.W naszym parku rośnie  wiele starych drzew: są to także platany, wiązy i lipy. Na zakończenie tego świątecznego dnia zrobiliśmy sobie w przepięknym plenerze kilka pamiątkowych zdjęć.

Olena Kalemba

Wystawa prac poświęcona działalności i życiu Dezyderego Chłapowskiego

Zwiedzamy  pałac i podziwiamy najstarsze dęby w naszym parku: „Dezyderego” i „Antoninę”

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: