Rekolekcyjna wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego w Poznaniu

 Dnia 20.03.2015 w ostatnim dniu rekolekcji szkolnych ks. proboszcz Krzysztof Pustkowiak zorganizował nam wyjazd do Rezerwatu Archeologicznego na Ostrowie Tumskim, za co serdecznie dziękujemy.

IMG_5765 (800x600)

Zwiedzając Muzeum Archidiecezjalne wzięliśmy udział w lekcji pt. „Skąd mamy wiedzieć , jaki to święty?” Właśnie, skąd? Świętych mamy wielu. Nie sposób zapamiętać ich imiona nam dorosłym, a cóż dopiero dzieciom. Uczestnicząc w niezwykle ciekawych zajęciach, mali znawcy sztuki z naszej szkoły mieli okazję, pod kierunkiem pani przewodnik poznać mały fortel, który ułatwi im także w przyszłości rozpoznawanie najważniejszych dla Kościoła Świętych. Kluczem do poznania ciekawych historii z życia świętej Katarzyny, Doroty, Barbary, świętego Jakuba, Maurycego Stanisława czy Sebastiana, o których opowiadała nam pani przewodnik okazały się ich atrybutu, czyli charakterystyczne przedmioty, których poszukiwaliśmy zwiedzając muzeum. Bawiąc się w muzealnych detektywów i rozwiązując przeróżne zagadki, labirynty, układając puzzle, nie tylko ciekawie spędziliśmy czas, ale mieliśmy okazję świetnie się bawić i poznać wiele ciekawych historii i niezwykłych zdarzeń z życia wspomnianych wcześniej świętych, a także podziwiać piękne eksponaty muzealne.

Podczas naszej rekolekcyjnej wycieczki zwiedzaliśmy także Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, który jest placówką Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Ten nowo powstały budynek znajdujący się na Ostrowie Tumskim kryje w sobie olbrzymi wykop archeologiczny, miejsce, w którym odkryto doskonale zachowane konstrukcje wału grodu poznańskiego z X w. Zwiedzając to archeologiczne odkrycie i oglądając przygotowaną prezentację, dowiedzieliśmy się, jak powstał gród Poznań i jak wyglądały początki naszego państwa.

Wiele wrażeń, podczas zwiedzania archeologicznych odkryć, niektórym z nas przysporzył spacer po szklanej platformie. Nogi się trochę trzęsły i nie pomagały zapewnienia pana przewodnika, że jest to zupełnie bezpieczne.

Olena Kalemba

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: